Mindfulness w codziennym życiu

Pytania kwantowe

Kwantowa fizyka – temat bardzo mnie intrygujący.

Co mówi nam fizyka kwantowa  –  mówi, że we wszechświecie przyszłość istnieje jako niezliczona ilość możliwości, na długo przed tym zanim do nas dotrze. Te możliwości są następstwem działania fali. Tak jakby każda z nich była reprezentowana w formie wybrzuszenia się energii. Kiedy dokonany zostanie wybór, fala się załamuje. Pytanie wytwarza falę możliwości.  A kiedy możliwość już zaistnieje – to tylko pozostaje wybierać .

Ze wszechświatem komunikujemy się na wiele sposobów.

Najszybszy i najlepszy sposób, żeby wszechświat nam odpowiedział są pytania otwarte. A to dlatego, że nie nakierowują na konkretny efekt  – są elastyczne. Wszystko, co zostało kiedykolwiek stworzone najpierw powstało w wyobraźni. Kiedy zadasz pytanie  „Co by było gdyby ?”  – wyobraź sobie jak byś się z tym czuł. Kiedy używasz zmysłu czucia, by odebrać potencjalną rzeczywistość uruchamiasz część w Tobie, która tworzy tę rzeczywistość. Skup swoją wyobraźnię na tym, by wywołać inne, nowe wrażenie. To otworzy drogę fali energii, by zamanifestować się w upragnionym skutku . Skupiając się na fizycznej manifestacji ograniczasz się tylko do tej opcji. Zadawaj pytania w taki sposób, aby wszystkie opcje pozostawić otwarte. Nawet te opcje, których teraz nie jesteś sobie w stanie wyobrazić .

Kiedy zadajesz pytanie nie spodziewaj się natychmiastowej odpowiedzi.

Co oczywiście również może się zdarzyć. Czasami już samo zadanie pytania wywołuje zmiany. Zwróć uwagę na swoje sny i zauważ, co nagle pojawia się w Twoim życiu. Mogą to być wspomnienia, spotkania z dawno niewidzianymi ludźmi i ciekawe rozmowy. Oglądanie starych zdjęć itp. Dzieje się tak. Ponieważ samo pytanie już przesuwa energię .

Zadawanie pytań kwantowych stało się już moim porannym rytuałem.

Razem z patrzeniem w lustro i mówieniem do siebie : Kocham Cię zawsze.                                                                                                                                           A Ty jakie chcesz zadać pytanie ? …. moje najczęściej zadawane  pytania:

 • „Ciekawe co cudownego mnie dzisiaj spotka?”
 • „Ciekawe co fantastycznego się dzisiaj wydarzy?”

I uwierzcie mi, odkąd zaczęłam zadawać te pytania to każdy dzień przynosi mi coś miłego, coś zaskakującego. Zaczęłam doświadczać życia w sposób jeszcze bardziej pełny. Nagle okazuje się,  że mam obok siebie przyjaciół, którzy znają rozwiązania dla tematów dla mnie przerastających …. Pojawiają się znajomi sprzed lat, którzy sprawiają, że pewne sprawy zaczynają się  rozwiązywać w łatwy sposób, czy po

Plaża w Sopocie

prostu problemy stają  się małymi drobiazgami bo zaczynają przychodzić rozwiązania, na które nie mogłam wpaść bardzo długo. Poznaje nowych ludzi którzy inspirują i otwierają przede mną okna na zupełnie inne realia Świata, a zwykła rozmowa z Panią na poczcie wywołuje uśmiech. Wydarza się nagle coś co daje mi ogrom zadowolenia, radości z drobiazgów . Po prostu zaczyna dziać się tak w moim życiu, że jestem szczęśliwsza. Tak po prostu . To trochę też jest jak nadawanie barw swoim dniom, takie kolorowanie życia – pisałam o tym tutaj.

A co najważniejsze jestem ciekawa każdego kolejnego dnia, każdego kolejnego spotkania, każdego zdarzenia, które przychodzi w odpowiednim momencie – wtedy kiedy właśnie ma przyjść. Bo  wszystko co do nas przychodzi jest wykreowane przez nas samych i tej sztuki kreacji wystarczy się nauczyć przez praktykowanie.  Włączcie zadawanie  pytań  kwantowych do swojego życia i obserwujcie co dla Was zostanie przygotowane. Bądźcie gotowi na cudowne  niespodzianki. Bądźcie gotowi po prostu na szczęście. Każdego dnia rzuć w przestrzeń pytanie …. i zauważ co się zaczyna dziać , co zaczyna się zmieniać w Twoim życiu.

 

Przykładowe pytania:

Jak może być jeszcze lepiej ?

Jak mogę czuć się jeszcze lepiej ?

Jakie niespodzianki przyniesie mi wszechświat ?

Co jeszcze jest potrzebne, żebym osiągnęła swoje cele ?

Jak to można zrobić najlepiej ?

Jakby to było gdybym miała nieograniczoną wolność finansową ?

Itd., itp.

Daj proszę znać czy już praktykujesz zadawanie pytań , a może dzięki temu wpisowi zaczniesz ? Będzie mi niezmiernie miło przeczytać Twój komentarz pod postem 🙂

 

 

 

źrodła: Edyta Samotyj – Edytko bardzo Tobie dziękuję, www.akademiaducha.pl; yt; wyszukiwarka google

 

Kocham celebrować życie, smakuję każdy dzień, praktykuję wdzięczność . A zaczęło się od Yogi.

2 komentarze

 • Robert

  Dziekuje za przypomnienie o pytaniach kwantowych.
  Zastanawiam sie czy zadajac sobie takie pytanie ,nie otwieramy szerzej oczu na to, co nas spotyka po zadaniu tego pytania .Moze takie pytanie i swiadomosc , ze je zadalismy pozwala nam docenic to czego wczesniej nie zauazalismy. Ale coz zaczne praktykowac te pytania i zobacze ,co jak piszesz bedzie dla mnie przygotowane .

  Pozdrawiam,
  Robert

  • Hania Yoga

   Robercie ja myślę, że najważniejsze to jest właśnie do dostrzeganie cudownych rzeczy, które do nas przychodzą każdego dnia. Wierzę w przyciąganie fajnych chwil właśnie przez zadanie Pytania, praktykuję codziennie i u mnie to działa. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *