Celebracja Chwil

Bezsenność ( cz.I )

Chcesz  przespać całą noc … zadbaj o każdy dzień. 

Jakość naszego snu jest konsekwencją tego, jak spędzony został dzień, poprzednie dni. To m.in. emocje nagromadzone w ciągu dnia mają odzwierciedlenie tego jakie niespodzianki przyniesie nam noc. Emocje wpływają na to jak się fizycznie czujemy. A pobudka o 3.00 nie jest przyjemną niespodzianką jeżeli zaplanowana jest na 7.00. Jednak nie możesz wymagać od Twojego organizmu, żeby pozwolił na spokojny, głęboki i długi sen, jeżeli w ciągu dnia nie traktowałeś siebie z miłością i należytą starannością .

Zrób szybkie, krótkie podsumowanie ostatnich lat w głowie.

Jak to dotychczas wyglądało i co można zmienić, żeby żyło się bardziej wygodnie i komfortowo  – nie tylko ciału, ale również naszej duszy i sercu. Być może jesteś od dłuższego czasu w ciągłym biegu i odkładasz odpoczynek na weekend, a w weekend nadrabiasz zaległości z tygodnia. Błędne koło, gonitwa myśli od rana do wieczora … i nikt ani nic nie jest w stanie potrząsnąć nami ….potrzebna katastrofa ? Często dopiero jak coś nas zmusi do zatrzymania, przewartościowania,  zaczynamy dbać o każdą minutę naszego życia.  Zaczynamy doceniać każdą chwilę . I wówczas zaczynamy drugie życie…

Jakie są Twoje myśli po przebudzeniu ?

Ideałem byłoby,  gdyby każdego poranka pierwsza myśl jaka się pojawi przyklejała nam uśmiech na cały dzień. Myśli są początkiem wszystkiego czego doświadczymy, co dostaniemy od losu. Myśli to energia. Zacytuję Alberta Einsteina: „Wszystko jest energią. Dostrój się do częstotliwości tego czego pragniesz, a w nieunikniony sposób stanie się Twoją rzeczywistością. To nie filozofia, to fizyka”

Jak się odżywiasz ?

Nie mam na myśli konkretnej diety ale świadomości czego Twój organizm potrzebuje i czy to dostaje w odpowiednich ilościach. Odkąd praktykuję yogę moja intuicja podpowiada mi co kupować, w jakich ilościach dostarczać i jak przygotowywać posiłki. Sprawdza mi się metoda  – „Jak najwięcej kolorów każdego dnia”. Nigdy nie liczyłam kalorii, nigdy nie odmawiałam też sobie niczego na co miałam ochotę. Nawet jeżeli były to słodycze, lody czy hamburgery i frytki  – ( czas przeszły –  bo już mięsa unikam)  jadłam z przyjemnością, bez wyrzutów sumienia. To też fizyka kwantowa – jeżeli przygotowujesz sobie jedzenie rób to z miłością i jedz delektując się każdym kęsem, bez pośpiechu. Ale ze świadomością czy tego właśnie Twój organizm potrzebuje.

Czy każdego dnia poświęcasz chociaż parę minut na ćwiczenia ?

Zacytuję mojego Profesora z AWF – u  dr hab.  Janusza Szopę – „ Jakikolwiek ruch każdego dnia jest lepszy od bezruchu”. Zrób chociaż na początek każdego dnia 5 przysiadów, czy  „Powitanie Słońca” albo  zrezygnuj z windy i zejdź i wejdź do domu po schodach. Ciało będzie Tobie wdzięczne za każdą minutę  takiego ruchu – no bo przecież  Ono jest mieszkaniem dla Twojej duszy, ukochaj je i o nie dbaj.

Śpisz i budzisz się z komórką w zasięgu wzroku  ( albo o zgrozo pod poduszką ) ?

Odkąd nie zabieram do sypialni telefonu, a już kilka minut przed położeniem się wyłączam go i zostawiam za drzwiami moje noce są naprawdę wysokiej jakości. To luksus, na który pozwalam sobie od dawna  i Tobie również z całego serca polecam ten stan.

Z Miłością.

Kocham celebrować życie, smakuję każdy dzień, praktykuję wdzięczność . A zaczęło się od Yogi.

2 komentarze

 • Sylwia

  Hanuś piękne jest to co napisałaś. I wiem, że masz absolutną rację☺.
  Mogę tylko napisać, że staram się budzić myśląc o czymś bardzo miłym i w ten sam sposób miło i ciepło budzić moje dzieci kiedy przed pracą szykujemy się do przedszkola.
  Pięknego dnia i pozytywnej energii?

  • Hania Yoga

   Sylwunia jak cudownie, że tak zaczynasz dzień.Ty wiesz jak bardzo jest to istotne. Wystarczy, że o 15 min wcześniej położymy się spać, żeby budzik odpowiednio wcześniej też rano zadzwonił, tylko po to żebyśmy nie denerwowali się już na starcie, że musimy się spieszyć. A jak spokojnie z uśmiechem wchodzimy w dzień, to już od samego początku kreujemy tylko miłe wydarzenia i spotkania z pozytywnymi i szczęśliwymi ludźmi :)..No i duża szansa,że noce też już będą przespane 🙂 Ściskam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *